Ajuntament de Benafigos

Viernes, Agosto 19, 2016 - 14:15
PROGRAMA DE FESTES DE L'ORTISELLA 2016

 

DISSABTE 27 I DIUMENGE 28 D´AGOST

 

10:00 h: Muntatge vari, preguem la màxima col·laboració

 

 

 

DIVENDRES, 2 DE SETEMBRE

 

19:00 h: Tercer dia de Novena

 

21:30 h: Sopar de “Pa i Porta” a la Casa Gran.

 

00:00 h: Festa temàtica i al finalitzar inauguració de penyes

 

 

 

DISSABTE, 3 DE SETEMBRE

 

12:00 h: Volteig de campanes anunciant el començament oficial de les Festes 2016.

 

19:00 h: Quart dia de Novena

22:00 h: Presentació oficial de la Regina Infantil de les Festes 2016,  BLANCA ALBERT FERNÁNDEZ.

Al finalitzar la Presentació, Vi d´Honor per autoritats, Regines, Dames d´Honor i acompanyants. No es permetrà l’entrada sense aportar la corresponent invitació de l’excel·lentíssim Ajuntament de Benafigos

 

 

00:30 h: Disco mòbil patrocinada per l’Excel·lentíssima Diputació de Castelló, a la Plaça l’església.

 

 

DIUMENGE, 4 DE SETEMBRE

 

 

10:30 h: Inauguració del PARC INFANTIL en la Plaça l’Església (este es el de Talia)

 

12:00 h: Ofrena Floral i Santa Missa oficiada pel sacerdot MOSSEN FRANCISCO FRANCÉS.

Es convida a tota la població a participar en l'ofrena.

 

 

13:00 h: Globotada en el centre de la vila.

 

14:00 h: Inauguració de la popular TASCA i TORRÀ de SARDINA.

 

18:00 h: Cine d’Estiu patrocinat per l’Excel·lentíssima Diputació de Castelló

 

19:00 h: Cinquè dia de Novena

 

00:00 h: Disco mòbil picú a la Casa Gran

 

 

  DILLUNS, 5 DE SETEMBRE

 

 

16:30 h: Cucanyes infantils patrocinades per BLANCA CARCELEN

 

19:30 h: Sisè dia de Novena i missa en sufragi de tots els difunts.

 

20:30 h: Homenatge a les persones majors amb moltes sorpreses i que s’allargarà fins la matinada.

 

22:00 h: Primera eliminatòria de Botifarra, patrocinada per CA FELIPO RESTAURANT.

 

 

 

DIMARTS, 6 DE SETEMBRE

 

16:30 h: Concurs de dibuix patrocinat per “ALIMENTACIÓ MIRALLES

 

17:30 h: Campionat de parxís patrocinat per CAJA RURAL DE TERUEL

 

18:30 h: Xocolatà per a tot el poble, organitzat per les “Ames de Casa de Benafigos” i patrocinat per  BANTIERRA d’Atzeneta

 

19:30 h: Setè dia de Novena i missa en sufragi de tots els difunts.

 

 

21:30 h: Segona eliminatòria de Botifarra

 

 

00:00 h: Disco mòbil  picú a la Casa Gran

 

 

DIMECRES, 7 DE SETEMBRE

 

 

13:00 h: CONCURS DE PAELLES a la Plaça Major amb trofeus patrocinat per CAJA RURAL DE TERUEL i  PAELLA MONUMENTAL per a tots.

L’arròs de les paelles concursants serà patrocinat per “ALIMENTACIÓ MIRALLES” i hi tindrem CERVESA a go-gó gentilesa del Bar de la Comissió.

 

 

18:00 h: Tercera eliminatòria de Botifarra

 

 

18:30 h: Partit de futbol amistós

 

 

19:30 h: Vuitè dia de Novena.

 

 

23:00 h: NIT DE DISFRESSES. Ens reunirem tots a la Plaça de l’Església per recórrer els carrers del poble.  

A continuació ball en la casa gran amb  el DUO CALYPSO

 

 

 

DIJOUS, 8 DE SETEMBRE

 

DIA DE LA MARE DE DÉU DE L´ORTISELLA

 

06:00 h: Rosari de l´Aurora, despertà i últim dia de novena.

 

12:00 h: Santa Missa en l´Ermitori de l´Ortisella en honor a la Mare de Déu de l´Ortisella.

 

En acabar la Santa Missa, es repartirà el tradicional PA N’OLI

 

 

16:30 h: FINAL del campionat de Botifarra.

 

 

17:00 h: Solta de VAQUETES de la ramaderia de Miguel Parejo.

 

23:00 h: VACA EMBOLADA de la ramaderia de Miguel Parejo, patrocinada per CA FELIPO RESTAURANT. La embolada està patrocinada pel grup d’emboladors “FUEGO Y A CORRER”.

 

 

00:30 h: Disco mòbil  MACRO LOASIX a la plaça l’església

 

 

  DIVENDRES, 9 DE SETEMBRE

 

 

17:00 h: Solta de VAQUETES de la ramaderia de Miguel Parejo.

 

23:00 h: Embolada de un BOU de la ramaderia de Miguel Parejo.

 

00:30 h: BALL a la Plaça l´Església amb la fantàstica orquestra  ALABAMA

 

 

 

DISSABTE, 10 DE SETEMBRE

 

 

14:00 h: DINAR DE GERMANOR. Serà imprescindible aportar els tiquets de Soci de la Comissió.  

 

16:00 h: Assemblea extraordinària. Es convoca a tots els socis i membres de la comissió a la assemblea que es celebrarà en la sala de juntes de la Casa Gran.   

 

17:00 h: I DESAFIAMENT RAMADER. Un espectacle únic en el qual s'enfrontaran dos dels ferros més capdavanters de la província de Castelló, com són Germán Vidal i Miguel Parell.

 

 

 

23:00h: III EXHIBICIÓ D’EMBOLADORS amb les quadrilles de Vistabella, El Castillo i “Fuego y a correr”. Bous de la ramaderia de Miguel Parejo de Cabanes

 

En acabar els bous, BALL amb l’espectacular  orquestra GRUPO ZERO

 

 

 

DIUMENGE, 11 DE SETEMBRE

 

10:00 h: Inauguració del PARC INFANTIL en la Plaça l’Església patrocinat per patrocinats per l’Excel·lentíssima Diputació de Castelló

 

12:00 h: Cavalcada de la Comissió, ofrena de fruits secs i Santa Missa oficiada per MOSSEN FRANCISCO FRANCÉS

 

13:00 h: Traca a la Plaça Major.    

 

 

17:30 h: Desmuntatge vari. Preguem la màxima col·laboració.

 

 

 

 

 

NOTA: La Comissió es reserva el dret de modificar o cancel·lar qualsevol dels actes programats.

Estarà totalment prohibida l'entrada de menors i persones amb les facultats físiques i/o psíquiques disminuïdes al Recinte Taurí. La Comissió, dins les seues possibilitats i amb l'ajuda de les forces de seguretat de l'Estat, vigilarà el compliment de la llei en la celebració dels actes taurins programats.

De la mateixa manera, estarà totalment prohibit el maltracte cap a qualsevol dels animals en les celebracions dels actes taurins i exigirem responsabilitats penals d'aquells que les provoquen.

LA COMISSIÓ 2016

De 19/08/2016 - 14:15 hasta 25/09/2016 - 09:15
Lun Mar Mié Jue Vie Sáb Dom
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 

Formulario de búsqueda

Site developed with Drupal